Królowo Różańca Świętego Módl się za Nami Nowenna Różańcowa

W dzień Zwiastowania Pańskiego AD 2021 rozpoczęła się naszej Parafii Nowenna Pompejańska – czy właściwie pomoc do odmawiania tej Nowenny.

Cały czas pojawiają się nowe intencje i prośby o modlitewne wsparcie. Wielu z nas modli się w intencji konkretnych bliskich nam osób i za siebie samych. Zwłaszcza teraz w trudnych czasach izolacji i zagrożenia.

Poruszony prośbami moich Parafian pragnę stworzyć okazję do modlitwy wspólnotowej w różnych intencjach.

29 lipca AD 2021 Państwo Elżbieta i Ryszard Tomczyk  - ofiarowali do Kościoła Parafialnego w Strudze - obraz Matki Bożej Pompejańskiej.

Nabożeństwo jest w zarysach podobne do tzw. Nowenny Pompejańskiej. Czyli po wymienieniu intencji przyniesionych przez wiernych (czy wzbudzeniu we własnym sercu) odmawiane będą - przed wystawionym Najświętszym Sakramentem - trzy tradycyjne Części Różańca Świętego. W tym czasie na ile to możliwe kapłan będzie służył w konfesjonale. Po zakończeniu Różańca odprawiona będzie Msza św. w podanych wcześniej intencjach.

Nabożeństwo odbywać się będzie raz w miesiącu o godzinie 17.00 - w Kościele Parafialnym w Strudze.

Plan Nowenny Różańcowej

Czwartek 29 kwietnia godz. 17.00 - Wspomnienie św. Katarzyny
Czwartek 27 maja godz. 17.00 -  Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana
Czwartek 24 czerwca godz. 17.00 -  Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela